top of page

Як прожити один день без нотацій

 

 

 

1. Будити дитину треба спокійно. Прокинувшись, ваш син чи донька мають побачити вашу усмішку і почути ласкавий голос. Не смикайте за дрібниці, навіть якщо "вчора попереджували".

 

2. Не підганяйте. Вміло розраховувати час - це ваша турбота.

 

3. Не відправляйте дитину до школи без сніданку.

 

4. Не прощайтеся, даючи настанови: "Дивись, не бешкетуй", "Принеси тільки хороші оцінки". Проведіть хоча б до дверей, побажайте удачі, знайдіть кілька ласкавих слів. У вашої дитини попереду важкий день.

 

5. Після школи зустріньте спокійно, обійдіться без лавини запитань. Якщо дитина хоче поділитися чимось, не відмахуйтеся, не відкладайте на потім. Присядьте у затишному місці і вислухайте, це не займе багато часу.

 

6. Якщо вас викликають до школи (а краще самому навідуватися), зробіть так, щоб ваша розмова з учителем відбулася без дитини. А вдома не поспішайте влаштовувати сварку.

 

7. Кращий час для приготування уроків з 15-ї до 17-ї години. Під час приготування не "сидіть над душею". Однак підтримка потрібна: "Не хвилюйся, тобі все вдасться", "Давай разом розберемося".

 

8. Протягом дня знайдіть хоча б півгодини, коли будете належати тільки дитині. Не відволікайтеся на домашні турботи, телевізор, спілкування з іншими членами родини. У цей момент немає важливішої справи, ніж турботи, смуток, невдача сина чи доньки.

 

9. Майте не увазі: навіть "дорослі діти" люблять казку перед сном, спокійну цікаву оповідь, лагідне погладжування. Не нагадуйте перед сном неприємності, не з'ясовуйте стосунки. Напруги за день після цього ніби й не було - дитина засне здоровим, міцним сном.

 

 

 

 

Як хвалити дитину

 


Похвала – це не просто добре слово. Це інструмент виховання, володіючи якими, можна виростити гармонійно розвинену особистість. Діти чуйно реагують на компліменти і дуже потребують в них.
Не слід залишати без уваги будь-які досягнення дитини. Він пізнає світ, тому схвалення викличе в ньому прагнення продовжувати вивчення. Бажано, щоб дитина розуміла, за що мама і тато хвалять його, тому завжди озвучуйте дитині, що саме у нього вийшло.
ПРАВИЛЬНІ СЛОВА
«Ти сам помив свою тарілку, та ще й допоміг мамі прибрати зі столу – ти найкращий черговий по кухні!»
«Мені дуже приємно від того, що ти перший вітаєшся зі знайомими, говориш «спасибі» і «будь ласка».
«Знаєш, чому я так рада? Того, що ти сама застелила ліжко, без моїх нагадувань».
«Як добре, що ти не злякався доктора! Це дуже по-чоловічому».
«Яке цікаве питання ти сьогодні мені задала! Міркуєш зовсім як доросла!»
ХВАЛЮ – ЗНАЧИТЬ, ПОВАЖАЮ
Дитині важливо відчувати, що його люблять, що йому приділяють увагу, вірять у нього, рахуються з його думкою. В його голові сформується думка: якщо мене хвалять, значить, я роблю добре. У дітей, чиї батьки відзначають їх успіхи, висока самооцінка і відсутні комплекси.

 

 

 

 

 

bottom of page